ПФУ

ПОДБАЙТЕ ПРО ВЛАСНЕ МАЙБУТНЄ

Відповідно до законодавства право громадян на соціальний захист у нашій державі гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок сплати єдиного внеску громадянами, підприємствами, установами й організаціями.

Розмір пенсії за віком залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески до Пенсійного фонду України. До страхового стажу для обчислення розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця й у повному обсязі сплачені страхові внески до Пенсійного фонду у розмірі не менше мінімального страхового внеску, обчисленого з мінімальної заробітної плати. Нажаль, чимало роботодавців просто ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і змушують найманих робітників працювати на невелику зарплату, а часом і зовсім не декларуючи оплату їхньої праці. Бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в “конвертах”. У цьому випадку мова йде про “тіньові” заробітки, з яких не сплачуються податки і не здійснюються відрахування до Пенсійного фонду. В результаті, погодившись на одержання зарплати в “конвертах”, більшість людей не задумується, що свідомо обкрадають самі себе.

На перший погляд здається, що ж тут поганого: вигідно як для роботодавця, так і для працівника. Адже перший – не платить податки, а другий- одержує гідну суму заробітку. Однак, насправді ця вигода зовсім примарна. Працівник, що одержує зарплату неофіційно, цілком беззахисний перед роботодавцем. Маючи дуже сумнівний виграш сьогодні, можна одержати однозначний програш у майбутньому. Оскільки, звернувшись за захистом своїх прав до будь-якої інстанції, працівник не буде мати жодних доказів підтвердження розміру заробітної плати, яку він фактично одержував.

Одержуючи зарплату в “конверті”, працівник теж здійснює серйозне правопорушення – фактично, він сприяє роботодавцю порушувати законодавство, та позбавляє себе гідної пенсії в майбутньому, оскільки низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії.

Якщо роботодавець віддає Вам зарплату «у конверті» без оформлення трудового договору, без внесення відповідного запису про роботу в трудову книжку, якщо Ваша зарплата нарахована по відомості менша, ніж «вміст у конверті», Вас обкрадають!

Не думайте, що для Вас це не має значення! Знайте, що через Вашу мовчазну згоду Ви втрачаєте офіційну щомісячну зарплату, виходячи з якої буде призначатися трудова пенсія; суму допомоги по тимчасовій непрацездатності в зв’язку з хворобою (лікарняні), а жінки – ще і допомогу по вагітності і пологах; допомогу по безробіттю, розмір якої залежить від Вашого офіційного середньомісячного заробітку та інші соціальні виплати.

Отримуючи заробітну плату в конверті, – Ви маєте забезпечене сьогодення, але ризикуєте своїм майбутнім…

Отже наполягайте на легалізації Вашої заробітної плати – скористайтесь правом на гідну пенсію!

 

Щоб не мати зайвих проблем – борги необхідно сплачувати

Протягом вересня місяця спецалістами Пенсійного фонду спільно з державними виконавцями Миронівськго районного відділу ДВС головного територіального управління юстиції здійснено зустрічі та виїзд до боржників за місцем їх реєстрації. Під час якого вказано боржникам про необхідність сплати заборгованості, проведено бесіди з родичами боржників про заходи, які передбачені законодавством до боржників.

Адже зважаючи, на зміни, внесені останнім часом до законодавства про пенсійне забезпечення, важливим є страховий стаж, набутий особою за період її трудової діяльності, тобто за період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який сплачені щомісячні страхові внески. Важливо, щоб ці внески не були меншими, ніж мінімальний страховий (єдиний) внесок. Таким чином, наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення.

Так, з 1 січня минулого року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, становив 25 років і надалі він поступово збільшуватиметься. Для тих, хто досягає пенсійного віку в 2019 році, – це вже 26 років, у 2020 році – 27 років і так до 2028 року, коли необхідний для призначення пенсії страховий стаж становитиме 35 років.

Законом України № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» з 1 січня 2017 року внесені зміни щодо сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями: приватні підприємці загальної системи оподаткування незалежно від отримання доходу повинні сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) в розмірі не менше мінімального (22 відсотки від мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством). Мінімальна заробітна плата в Україні з 1 січня 2019 року становить 4173 гривні. Таким чином, приватні підприємці повинні здійснювати щомісячну сплату ЄСВ в розмірі 918,06 гривень та вчасно подавати річну звітність про нарахування ЄСВ до територіальних органів фіскальної служби.

На противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу, щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.
Фізичні особи-підприємці нерідко намагаються уникнути сплати ЄСВ, але таким чином позбавляють себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

Слід звернути увагу, що період, за який наявна заборгованість з єдиного соціального внеску, не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

Щодо уточнення порядку сплати та сум заборгованості з єдиного внеску фізичні особи – приватні підприємці повинні звернутися до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.

IMG_3274 IMG_3318

Зустріч з громадянами, які перебувають на обліку у Миронівській районній філії Київського обласного центру зайнятості

04.09.2019 року начальником Миронівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Катериною Раченко проведено зустріч з громадянами, які перебувають на обліку у Миронівській районній філії Київського обласного центру зайнятості.

З метою поінформованості громадян щодо пенсійного забезпечення, особливу увагу присутніх акцентовано на основних проблемах, з які можуть виникати у громадян при оформленні на пенсію, зокрема виправлення в трудових книжках, легалізації заробітної плати, адже розмір майбутньої пенсії залежить від величини заробітної плати та страхового стажу (стаж рахується пропорційно сплаченим страховим внескам). Окрім того було обговорено питання запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. яка надасть можливість сформувати індивідуальні накопичення громадян та прийняти участь у формуванні майбутньої пенсії. Також громадян ознайомлено із Веб – порталом електронних послуг Пенсійного фонду України, зареєструвавшись на якому можливо переглянути і звірити інформацію щодо розміру заробітної плати та своєчасності сплати страхових внесків, СМС – інформуванням. А також, про нову модель звернення громадян для призначення пенсії в “один дотик” через веб-портал електронних послуг ПФУ. Призначення пенсії в “один дотик” є першим етапом впровадження системи “Е-пенсія”. Новий сервіс дозволяє призначити пенсію, подавши заяву та усі необхідні документи через веб-портал електронних послуг Фонду. Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян із Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

Повідомлено, що інформацію стосовно пенсійного забезпечення можна знайти на сторінках відомчих видань: газети ”Пенсійний кур’єр” та журналу “Вісник Пенсійного фонду України” та роздано інформаційні буклети ”Реєстрація на WEB – порталі Пенсійного фонду України”.
В ході зустрічі всі присутні отримали змістовні відповіді на запитання.

IMG_3302

Зустріч з головою осередку інвалідів по зору по Миронівському районі громадської організації Обухівського УТОС

03.09.2019 року начальник Миронівського відділу обслуговуванн громадян (сервісного центру) Катерина Раченко зустрілась з головою осередку інвалідів по зору по Миронівському районі громадської організації Обухівського УТОС НюМ.Волошиною.

Під час зустрічі обговорено питання щодо запровадження принципово нової моделі звернення через веб портал Пенсійного фонду України за призначенням пенсії за принципом в “один дотик”.

Цей сервіс є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі (“Е-ПЕНСІЯ”). Цей проект реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

Така форма відносин передбачає подання документів для призначення пенсії виключно в електронному вигляді зі зверненням до сервісного центру тільки за отриманням пенсійного посвідчення.
Новий сервіс дозволяє громадянам через вебпортал формувати електронне звернення, додавати до нього скановані копії необхідних документів, завірені електронним цифровим підписом. Після прийняття рішення про призначення пенсії особа повідомляється, шляхом надсилання смс-повідомлення, про необхідність один раз звернутись до сервісного центру для отримання пенсійного посвідчення.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

IMG_3285

Зустріч з трудовим колективом КП “Миронівка житло”

21 серпня 2019 року начальником Миронівськго відділу обслуговування громадян (сервісного цетнру) Катериною Раченко проведено зустріч з працівниками трудового колективу КП “Миронівка житло”. Під час даної зустрічі працівників ознайомлено з основами пенсійного законодавства, адже про пенсію необхідно дбати заздалегідь, так як умови виходу на пенсію змінено з 2018 року. Тож, приміром, громадяни які досягли пенсійного віку у 2019 році повинні мати стаж роботи неменше 26 років, і з кожним наступним роком він збільшується на 1 рік і у 2028 році – становитиме 35 років. Також статтею 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» обумовлено вік виходу на пенсію для жінок, які народилися по 31.03.1960 року, про необхідний стаж роботи для призначення пенсії у 63 роки та у 65 років.

Звичайно, на розмір пенсії впливають такі дві основні складові, як стаж роботи та заробітна плата, які будуть враховані при обчисленні пенсії. Враховуючи вимоги чинного законодавства, з 2000 року заробітна плата, а з 2004 року страховий стаж для обчислення пенсії враховуються за даними реєстру застрахованих осіб, відомості до якого надходять шляхом подання звітності роботодавцями.

Громадяни, за яких подається звітність, мають можливість за допомогою веб-порталу ПФУ перевірити, який розмір нарахованої заробітної плати відображає у звітності роботодавець, а відповідно ознайомитись з страховим стажем, який має важливе значення при нарахуванні соціальних виплат (лікарняні, пенсія, допомога по безробіттю та інші). Враховуючи новації в обслуговуванні громадян, всі бажаючі мають можливість скористатись інформаційними розсилками для інформування громадян за допомогою СМС – повідомлень про стан призначення та перерахунку пенсій, сплату роботодавцями єдиного соціального внеску.

Спілкування з працівниками трудового колективу пройшло у формі діалогу «запитання-відповіді» та роз’яснення за допомогою брошур з основ пенсійного законодавства, реєстрації на веб-порталі та налаштування послуги смс-інформування, виготовлення електронного пенсійного посвідчення.
Присутніх ознайомлено з новою моделлю звернення громадян для призначення пенсії в “один дотик” через веб-портал електронних послуг ПФУ. Призначення пенсії в “один дотик” є першим етапом впровадження системи “Е-пенсія”. Новий сервіс дозволяє призначити пенсію, подавши заяву та усі необхідні документи через веб-портал електронних послуг Фонду. Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян із Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

 IMG_3155 IMG_3173

«Е-ПЕНСІЯ»: ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕСІЇ В «ОДИН ДОТИК»

Пенсійний фонд України запровадив нову модель звернення громадян для призначення пенсії в “один дотик” через веб-портал електронних послуг ПФУ.

Призначення пенсії в “один дотик” є першим етапом впровадження системи “Е-пенсія”. Новий сервіс дозволяє призначити пенсію, подавши заяву та усі необхідні документи через веб-портал електронних послуг Фонду.

Наступний етап впровадження системи “Е-пенсія” – створення мобільного додатку, що дозволить отримати доступ до ресурсів веб-порталу електронних послуг Фонду з мобільних пристроїв (смартфон, планшет).

Для того, щоб призначити пенсію через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, потрібно:
– авторизуватись в особистому кабінеті на веб-порталі https://portal.pfu.gov.ua за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП);
– у розділі особистого кабінету “Заява на призначення пенсії” завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;
– підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми “Звернення”;

Додавати документи (у разі потреби) можна протягом трьох місяців.
Користувачі веб-порталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію. Після прийняття рішення щодо призначення пенсії пенсіонери отримають повідомлення про необхідність звернення до сервісного центру за отриманням пенсійного посвідчення.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян із Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому.

 

ПОДБАЙТЕ ПРО ВЛАСНЕ МАЙБУТНЄ

08.08.2019 року начальником Миронівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Катериною Раченко та головним спеціалістом Миронівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Людмилою Діденко надано роз’яснення з питань пенсійного законодавства підприємцям, які працюють на Миронівському ринку.

Також, проінформовано підприємців та найманих працівників про необхідність дотримання державних гарантій в оплаті праці, належного оформлення трудових відносин з працівниками.

IMG_3070 IMG_2909 IMG_2915 IMG_2917 IMG_3054 IMG_3064

ЗУСТРІЧ З ТРУДОВИМ КОЛЕКТИВОМ

  08.08.2019 року начальником Миронівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Катериною Раченко та головним спеціалістом Миронівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Людмилою Діденко проведено зустріч з трудовим колективом підприємства споживчої кооперації «Миронівський ринок» Київської регіональної спілки споживчої кооперації.

Під час зустрічі присутнім надано роз’яснення щодо основ пенсійної грамотності та змін в пенсійному законодавстві, таких як: перерахунок пенсій  з 1 липня 2019 року з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», індексація пенсії з 01.03.2019 року та монетизація субсидій.

Також, присутніх ознайомлено зі складовими пенсії та умовами виходу, від чого залежить її розмір та проаналізовано основні проблеми, з які можуть виникнути при її оформленні.

Акцентовано увагу на легалізації трудових відносин та праві громадян на добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні. Повідомлено про переваги при користуванні Веб – порталом Пенсійного фонду України, а саме: здійснення контролю за нарахованою заробітною платою та сплатою страхових внесків, перегляд інформації з власної пенсійної справи, запровадженням накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, як одного з рівнів пенсійного забезпечення. Наприкінці зустрічі всі мали можливість отримати відповіді на запитання, які їх цікавили.

IMG_2889 IMG_2886

Відео-новини

USAID_2_OFC_WRK_60_no_logo_up.mp4_snapshot_00.35_[2019.08.07_13.24.02] USAID_4_PNS_STG_no_logo_up.mp4_snapshot_00.19_[2019.08.07_13.22.43] USAID_3_PNS_TEA_60_no_logo.mp4_snapshot_00.14_[2019.08.07_13.21.25]
USAID_1_PNS_ID_60_no_logo.mp4_snapshot_00.21_[2019.08.07_13.19.24] USAID_PENS_AGE_125_no_logo_up.mp4_snapshot_00.12_[2019.08.07_13.23.28]

ЗУСТРІЧ З ТРУДОВИМ КОЛЕКТИВОМ

              Начальник відділу обслуговування громадян Людмила Діденко  провела зустріч з трудовим колективом Київської міської дирекції ПАТ ”Укрпошта”, де ознайомила громадян з реформуванням пенсійної системи, зі складовими від яких залежить розмір пенсії, а саме: наявність страхового стажу та розмір заробітної плати .Надано роз’яснення щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам по стажу та заробітній платі, про вчасне повідомлення про вступ та звільнення з роботи. Також присутніх поінформовано про переваги користування Веб – порталом електронних послуг Пенсійного фонду України: надання корисної інформації з питань пенсійного страхування, інструкцій та бланків документів, здійснення контролю за нарахованою заробітною платою та сплатою страхових внесків, перегляд в режимі он – лайн інформації щодо пенсійного законодавства та отримування послуг, які раніше вимагали особистого звернення в управління та про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, як одного з рівнів пенсійного забезпечення, що надасть змогу кожному громадянину приймати участь у формуванні своєї майбутньої пенсії.

     Всі присутні мали змогу задати запитання, які їх цікавили та отримати вичерпні відповіді.

     Крім того було наголошено, що інформацію стосовно пенсійного забезпечення можна знайти на сторінках відомчих видань: газети “Пенсійний кур’єр”, журналу “Вісник Пенсійного фонду України” та роздано буклети

” Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування”, “Легалізація робочих місць та заробітної плати”.

Начальник відділу обслуговування громадян
Кагарлицького об’єднаного управління
Пенсійного фонду України Київської області                                 Л.Г.Діденко

DSC_0199


 

ЗУСТРІЧ З БЕЗРОБІТНИМИ МИРОНІВСЬКОГО          РАЙОННОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ

Начальник Миронівського відділу обслуговування громадян Кагарлицького об’єднаного УПФУ Київської області Людмила Григорівна провела зустріч з безробітними в Миронівському районному центрі зайнятості, на якій присутніх ознайомлено з   основними вимогами пенсійного законодавства, механізмом розрахунку складових пенсії та основними засадами пенсійної реформи. Акцентовано увагу громадян на легалізації заробітної плати. Оплата праці найманих працівників ”в конвертах” впливає на трудовий стаж, адже розмір майбутньої пенсії залежить від сплати страхових внесків (стаж рахується пропорційно сплаченим внескам) та величини заробітної плати. Переглянути та звірити інформацію щодо розміру заробітної плати та своєчасності сплати внесків можливо, скориставшись Веб – порталом електронних послуг Пенсійного фонду України. Реєстрація на Веб – порталі надасть можливість дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління. У відкритому доступі на порталі надається багато корисної інформації з питань пенсійного страхування, інструкції та бланки документів.

       Окрім того, було обговорено питання запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. яка надасть можливість сформувати індивідуальні накопичення громадян та прийняти участь у формуванні майбутньої пенсії. Повідомлено, що інформацію стосовно пенсійного забезпечення можна знайти на сторінках відомчих видань: газети ”Пенсійний кур»єр”  та журналу “Вісник Пенсійного фонду України” та роздано буклети ”Запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування” та ”Легалізація робочих місць та заробітної плати”.

        В ході зустрічі всі мали можливість поставити запитання та отримати на них змістовні відповіді.

 

 

Начальник відділу обслуговування громадян
Кагарлицького об’єднаного управління
Пенсійного фонду України Київської області                                 Л.Г.Діденко

DSC_0217


ЗУСТРІЧ З ТРУДОВИМ КОЛЕКТИВОМ

    Працівниками Кагарлицького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області проведено зустріч з трудовим колективом ПрАТ”Київобленерго” Миронівський РП.
Начальник відділу обслуговування громадян Л.Г.Діденко проаналізувала показники, від яких залежить розмір пенсії, умови реалізації права на пенсію того чи іншого виду. Присутніх громадян ознайомлено з послугами, які можна отримати, користуючись Веб – порталом Пенсійного фонду України, а саме: здійснення контролю за нарахованою заробітною платою та сплатою страхових внесків, перегляд інформації з власної пенсійної справи та запропоновано зареєструватися. Наголошено на легалізації заробітної плати, адже розмір пенсії залежить від величини заробітку. Під час зустрічі було зазначено, що запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, як одного з рівнів пенсійного забезпечення, дасть змогу кожному приймати участь у формуванні своєї майбутньої пенсії.
Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій А.Г.Самойлик поінформувала про останні зміни, які відбулися в пенсійному законодавстві, а саме: про перерахунок пенсій з 1 травня 2017 року відповідно до Закону України ”Про Державний бюджет України на 2017 рік”, з нововведеннями, які передбачає пенсійна реформа, запропонована Урядом В.Гройсмана. Надано роз’яснення щодо перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам по стажу та заробітній платі, звернуто увагу на основних проблемах, з якими стикаються громадяни при виході на пенсію.
Наприкінці зустрічі було надано вичерпні та змістовні відповіді на поставлені запитання, а також повідомлено, що інформацію стосовно пенсійного забезпечення можна знайти на сторінках відомчих видань: газети “Пенсійний кур’єр” та журналу “Вісник Пенсійного фонду України” та роздано буклети “Про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування”, “Інформаційний портал Пенсійного фонду України”,”Легалізація робочих місць та заробітної плати”.

Начальник відділу обслуговування громадян
Кагарлицького об’єднаного управління
Пенсійного фонду України Київської області                                 Л.Г.Діденко

DSC_0190 DSC_0186


 

ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ПРИЗНАЧЕННЯ (ВІДНОВЛЕННЯ)
СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

Начальником Миронівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Кагарлицького об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Київської області Аллою Самойлик було взято участь у засіданні Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при Миронівській районній державній адміністрації. Під час засідання Комісії розглянуто питання по відновленню соціальних виплат по заявах 10 внутрішньопереміщеним особам.

Начальник відділу обслуговування громадян
Кагарлицького об’єднаного управління
Пенсійного фонду України Київської області                                 Л.Г.Діденко фото ААЛА