Міжнародний день сліпих

13 листопада – Міжнародний день сліпих (International Day of the Blind) За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме ця дата відзначається як День сліпих, так як у Франції 13 листопада 1745 року народився Валентин Гаюї. Він відомий як перший засновник шкіл і підприємств для сліпих. А ще Валентин Гаюї був першим хто створив спеціальний шрифт для сліпих та відкрив першу у світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих». За книгами Валентина Гаюї незрячі навчалися аж до 1829 року. А згодом універсальну систему рельєфно-точкового шрифту для сліпих створив Луї Брайль.

За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйонів людей мають ті чи інші проблеми з зором, з них близько 39 млн не бачать взагалі. Вчені пов’язують збільшення числа сліпих і слабозорих людей зі зростаючими навантаженнями на зір – за рахунок поширення різноманітних гаджетів і технічних новинок.

Всесвітня організація охорони здоров’я звертає увагу урядів всіх країн до проблем збереження зору.

Тому у Міжнародний день сліпих у багатьох країнах світу проводяться заходи, мета яких привернути увагу суспільства до людей зі слабким зором і тих, хто втратив зір, до проблем розширення їх можливостей отримання знань та інформації за допомогою інформаційно-комунікаційних засобів, підвищення їх зайнятості та поліпшення способу життя.