28 листопада — День пам’яті жертв голодоморів

Шановні жителі Миронівщини!

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, найжахливішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу.

28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав тисячі і тисячі життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори. Ця трагічна сторінка нашої історії досі відзивається болем та відчаєм від усвідомлення того, через що довелося пройти нашим дідам і прадідам.

Це трагедія, масштаби якої неможливо збагнути, а витоки цієї трагедії так і не осмислені належним чином. Дух голодної смерті прокотився українськими селами, завітав у кожну оселю, заглянув кожному в очі. Залишивши після себе морок, плач, спустошення та опухлі людські тіла. Він сіяв страх, біль, розпач та безвихідь, огортаючи своїми путами як дітей так і старих, як жінок так і чоловіків – нікого не жаліючи.

Всі жителі Миронівського району можуть приєднатися до акції 28 листопада о 16 годині – у вікнах своїх осель засвітити свічки пам’яті за жертвами голодоморів українського народу. Це знак нашої скорботи. Це святий вогник, який зігріє душі загиблих. Це світло очищення задля нашого майбутнього.

Вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей – наших земляків, без жалю винищених Голодомором!

Вічна пам’ять загиблим і вічна слава Україні!

З повагою та скорботою

Голова Миронівської районної
державної адміністрації Сергій Фесенко