Вітряк в селі Пустовіти

У селі Пустовіти Київської області є млин, який по праву можна назвати “голландським“.

По-перше, він сконструйований за голландським зразком – має форму конуса з округлою вежею. По-друге, його побудував українець Кузьма Дрига, який кілька років працював мельником в Голландії.

Щоб побудувати “голландський” млин в рідному селі Кузьмі довелося відвідати ще й Францію – там він два роки працював і навчався ремеслу. В результаті у 1902 році в Пустовітах з’явився один з найкращих на той час вітряних млинів. Далі історія розвивалася за типовим для тієї епохи сценарієм. У 20-х роках сім’ю розкуркулили і заслали до Сибіру, ​​а млин колективізували. Але сама будівля пережила і революцію, і війну, і природні лиха.

Нове життя млин отримав вже у 2017 році: за його реставрацію серйозно взялися меценати. Будівлю вдалося зберегти практично в первісному виді, замінити треба було лише лопаті і кілька механізмів. В іншому ж все залишилося таким, яким було на початку ХХ століття. Наприклад, жорна, які Кузьма Дрига привіз із самої Франції, можна побачити і зараз.

Тепер це не тільки промисловий, але й туристичний об’єкт. Сюди приїжджають, щоб побачити автентичний процес виготовлення борошна. А ще – зробити красиві фото на тлі нашого “голландця”.

Edit