Ботанічний заказник місцевого значення «Тулинецькі Переліски»

Заказник розміщений в Миронівському району та займає площу 88 га. Був створений відповідно до рішення обласної ради 6 сесії 23 скликання від 02.02.1999 р. Земельний фонд належить Тулинецькій сільській раді.

Більшість людей вважає, що степи існують лише на півдні України, але це не так! Справжнісінький степ, із ковиловими хвилями, що перекочуються травою від подуву вітру, знаходиться в «Тулинецьких перелісках». Неповторної краси степу додає пересіченість місцевості, мальовничість ландшафтів з ярами і вибалками. Перебуваючи тут, не рвіть нічого для букету: в заказнику зростає сила-силенна рідкісних видів рослин з Червоної книги, для яких це один з останніх притулків в області!

Заказник є осередком степової рослинності на Київщині. В рослинному покриві перважають лучні степи. У складі флори виявлено понад 300 видів. Серед них і занесені до Червоної Книги України – ковила пірчаста, ковила волосиста, астрагал шестиквітковий, сон чорніючий, брандушка різнокольорова -, а також рідкісні для Середнього Придніпров’я види – горицвіт весняний, гіацинтик білуватий, льон жовтий, осока низька, цибуля ведмежа, шолудивник Кауфмана та інші.