Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

DSCN1054

21 квітня 2017 року перший заступник голови Миронівської районної державної адміністрації Костянтин Жданов провів засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миронівський райдержадміністрації.

На порядок денний було винесено наступне питання: «Стан виконання заходів щодо профілактики АЧС в Миронівському районі та забезпечення виконання рішення ДНПК при Київській ОДА від 30.03.17р. (протокол №2)».

Виконуючий обов’язки начальника управління Держпродспоживслужби в Миронівському районі Віталій Губрій доповів про епізоотичну ситуацію по АЧС в Україні і зокрема в Київській області.

Зокрема, у Миронівському районі була проведена таксація тварин в мисливських угіддях. При таксації не виявлено присутності кабанів на території мисливських угідь району. Але повна депопуляція дикого кабана не виключає появу диких кабанів на території району при міграції з  прилеглих до району територій. Тому потрібно систематично проводити обстеження єгерською службою мисливських угідь, охоплюючи всю територію угідь, на предмет виявлення присутності диких кабанів, хворих чи загиблих тварин. У разі виявлення присутності диких кабанів проводити їх відстріл з подальшим проведенням моніторингу  збудника АЧС серед диких кабанів.

Заслухавши і врахувавши інформацію доповідачів, думку членів комісії, що приймали участь в обговоренні вказаних питань, комісією було прийнято рішення:

  1. 1. Забезпечити, в межах компетенції, неухильне виконання попередніх протокольних рішень Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Київській обласній державній адміністрації та при Миронівській районній державній адміністрації щодо профілактики африканської чуми свиней.
  2. Вживати дієвих заходів щодо притягнення до відповідальності посадових осіб суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з розведення, утримання, обігу свиней і продукції з них.
  3. Всім службам , які будуть задіяні в ліквідації вогнища АЧС, в разі його виникнення, створити резерв засобів і матеріалів для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарних постів та виконання заходів з ліквідації інфекційних хвороб в т.ч. АЧС та подати перелік даних засобів і матеріалів голові ДНПК при РДА та управлінню Держпродспоживслужби в Миронівському р-ні.
  4. Голові районної державної адміністрації ініціювати розробку районної цільової програми превентивних заходів щодо африканської чуми свиней та інших інфекційних захворювань в районі, якою передбачити виділення коштів із районного бюджету на придбання дезустановок, засобів дезінфекції.
  5. Забезпечити контроль за дотриманням всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней та продукції з них, вимог ветеринарно-санітарного законодавства, зокрема щодо «закритого» режиму роботи. З цією метою проводити перевірки вищезазначених операторів ринку, на предмет виконання ними вимог ветеринарного законодавства. У разі неспроможності суб’єкта господарювання забезпечити виконання заходів біобезпеки, в т. ч. «закритого» режиму роботи, вживати заходів щодо припинення роботи таких господарств відповідно до вимог чинного законодавства та інші.

DSCN1054 DSCN1063 DSCN1049

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.