До Миронівського інституті пшениці з дружнім візитом завітав Посол Литовської Республіки в Україні Пан Марюс Януконіс

P1300789

30 січня до Миронівського інституті пшениці з дружнім візитом завітав Посол Литовської Республіки в Україні Пан Марюс Януконіс. Його супроводжували директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України (м. Київ) академік НААН Віктор Вергунов і голова Миронівської районної державної адміністрації Ігор Черногод.

Цю поїздку Пан Посол запланував за власною ініціативою, адже Миронівський інститут пшениці пов’язаний з Литвою в багатьох історичних і сьогоденних аспектах. Понад 150 років тому в столиці Литви м. Вільно народився засновник Центральної (Миронівської) дослідної станції видатний учений-агробіолог Соломон Львович Франкфурт, якому в інституті встановлений меморіальний камінь.         

Зустріч відкрив директор МІП член-кореспондент НААН Олександр Демидов презентацією діяльності установи. Директор ННСГБ академік НААН Віктор Вергунов розповів про історію заснування Національної академії аграрних наук України, якій цього року виповнюється 100 років, та про значущу роль С.Л. Франкфурта в цьому процесі. Він відзначив нинішні успіхи Миронівського інституту пшениці та побажав колективу науковців натхнення і оптимізму незважаючи на будь-які труднощі, а також подякував Пану Послу як представнику Литви за підтримку України Литовською Республікою на міжнародній арені.

Голова Миронівської районної державної адміністрації Ігор Черногод привітав колектив з досягненнями та такою неординарною подією, якою став візит такого поважного гостя, як Пан Повноважний Посол, а також висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю інституту з районною владою та взаємодопомогу і підтримку у багатьох питаннях.

У своєму виступі Пан Повноважний Посол Марюс Януконіс привітав миронівських науковців та відзначив наукові та практичні здобутки установи, а також висловив задоволення успіхами у співпраці миронівських і литовських учених. Він зазначив, що Литва має багато напрацювань в аграрній науці, але Україна, зокрема Миронівський інститут пшениці, – одні з визнаних лідерів у цій галузі.

Марюс Януконіс також відвідав лабораторію якості зерна та скуштував хліба із нових сортів миронівської пшениці, а також побував у музеї інституту. На завершення візиту Пан Повноважний Посол поклав квіти до меморіального каменю свого видатного земляка Соломона Франкфурта, який так багато зробив для України. Ця зустріч стала дійсним уособленням дружби і взаєморозуміння між державами, між народами, між науковцями.

P1300743P1300789

P1300816P1300834P1300865P1300879P1300909

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.