ПРО НАБУТТЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ ПОДБАЙТЕ ЗАВЧАСНО.

ПФУ

Право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-тирічного віку, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років. Кожного року кількість років, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.
Згідно розділу 1 статті 1 Закону України №1058-ІV страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню і за який сплачено страхові внески. Тобто, страховий стаж прямо пропорційно залежить від сплати внесків у повному обсязі за відповідні періоди.

Для зарахування повного місяця до страхового стажу необхідно нарахувати та сплатити єдиний внесок в сумі не меншій за мінімальний страховий внесок, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати, яка на сьогодні становить 3723 грн., та розміру внеску (22%), відповідно, мінімальний страховий внесок – 819,06 грн. на місяць, а також подати місячну чи річну звітність до органів державної фіскальної служби. Відповідно, якщо Ви отримуєте заробітну плату «в конверті», то ніякого страхового стажу не буде.

Звертаємо увагу, у разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного внеску виникає борг. Наявність недоїмки зі сплати єдиного внеску не дозволяє зарахувати до страхового стажу періоди підприємницької діяльності в повному обсязі, тим самим Ви позбавляєте себе права на отримання пенсії та інших соціальних виплат. Це саме стосується і найманих працівників, за яких роботодавець прозвітувався але не сплатив єдиний соціальний внесок у повному обсязі.

Кагарлицьке об’єднане управління ПФУ у Київській області вкотре просить завчасно дбати про набуття страхового стажу та закликає розрахуватися з боргами по страхових чи єдиному внесках та не допускати виникнення заборгованості з єдиного соціального внеску в подальшій діяльності, адже її наявність – це ризик соціальної незахищеності сьогодні та відсутності права на пенсійне забезпечення в майбутньому. Просимо всіх боржників терміново вжити заходів щодо погашення заборгованості в повному обсязі.

Не зараховані періоди страхового стажу можливо відстежити в особистому кабінеті на Веб-порталі Пенсійного фонду України (www.portal.pfu.gov.ua). Додатково повідомляємо, для реєстрації на Веб-порталі, у якості користувача, необхідно особисто звернутися до управління для оформлення заяви на реєстрацію або здійснити реєстрацію самостійно за допомогою ключа електронно-цифрового підпису.

Окрім того, ПФУ запровадив СМС-інформування, і відтепер всі бажаючі можуть засобами мобільного зв’язку дізнатись про тривалість свого страхового стажу, сплату страхових внесків, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії тощо. Для цього потрібно також звернутися до управління ПФУ і надати відповідні контактні дані мобільного зв’язку та згоду на тримання смс-повідомлень  від пенсійної служби, чи за допомогою ЕЦП у особистому кабінеті на веб-порталі ПФУ.

Також варто нагадати громадянам, що в Україні планується впровадження накопичувальної системи, яка передбачає  накопичення коштів застрахованих осіб у державному Накопичувальному фонді (або у відповідних недержавних пенсійних фондах). Учасники цієї системи зможуть отримати довічну пенсію або одноразову виплату. Згідно пенсійної реформи, саме цей рівень пенсійного страхування має функціонувати з 1 січня 2019 року. Як банально би це не звучало, але суть накопичувальної системи полягає саме у накопиченні коштів особою на відповідних рахунках. Кошти можуть накопичуватися як на рахунках Накопичувального фонду, так і на індивідуальному пенсійному рахунку недержавного пенсійного фонду. Як передбачається законопроектом, страхові внески учасників накопичувальної системи будуть інвестувати не пенсійні фонди самотужки, а окремі компанії з управління пенсійними активами.

Але все це в майбутньому… А сьогодні кожному необхідно дбати про наявність власного страхового стажу для майбутньої пенсії.

фото1 фото2

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.