Монетизація субсидій в 2019 році

monetizatsiya1

Кабінет Міністрів України 27 грудня 2018 року прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

 Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи:

  • на І етапі (з 01.01.2019) дія механізму поширюватиметься на громадян, які будуть звертатися за субсидією з новим пакетом документів.
  • на ІІ етапі (з 01.05.2019) планується охопити громадян, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року, а також долучити одержувачів пільг.
  • на ІІІ етапі (з 01.10.2019) очікується повний перехід до надання пільг та субсидій у грошовій формі.

В перехідний період фінансування наданих житлових субсидій буде здійснюватися двома способами – по тих домогосподарствах, яким субсидію призначено за зверненнями, наданими до кінця 2018 року, перерахування коштів надавачами послуг проводитиметься в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256; для громадян, яким субсидію буде призначено за новими зверненнями з 1 січня 2019 року, субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за спожиті комунальні послуги.

Важливим етапом впровадження монетизації субсидії є обмін даними (Реєстрами одержувачів житлової субсидії) між управліннями соціального захисту населення, ДП «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України», Міністерством соціальної політики України і АТ «Ощадбанк».

Також слід зазначити, що призначення житлової субсидії за зверненнями від 1 січня 2019 року відбуватиметься за умови надання контактного номеру мобільного телефону, за яким в АТ «Ощадбанк» буде закріплено персональний обліковий запис одержувача субсидії. Важливо, що за одним мобільним номером телефону можна закріпити лише один обліковий запис у банку.

Наразі Мінсоцполітики готує зміни до форми Заяви про призначення житлової субсидії, в якій обов’язковим розділом необхідно буде зазначати мобільний номер телефону.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.