«Гаряча лінія» на тему «Реалізація права громадян на податкову знижку»

IMG-063c412aec9765a1f2a8f5830fed02c1-V

В Обухівському управлінні Головного управління ДФС у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» на тему «Реалізація права громадян на податкову знижку». На запитання відповідала заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Обухівського управління Швець Олена Володимирівна.

Надаємо увазі читачів найцікавіші запитання та відповіді на них.

  1. Який термін подання документів для застосування права на податкову знижку? Чи можна подати документи онлайн? 

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 ст. 166 ПКУ).

Податкова декларація подається контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

При цьому, за вибором платника декларація може бути подана в один із таких способів:

особисто або уповноваженою на це особою;

надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

З метою підвищення рівня добровільності декларування доходів громадян, підвищення якості адміністрування, ДФС запроваджено новий електронний сервіс в «Електронному кабінеті», у тому числі заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи платниками податків – фізичними особами в електронному вигляді.

Крім того, на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) в банері «Деклараційна кампанія 2019» розміщено електронні форми декларації та приклади її заповнення.

Слід зазначити, що у разі якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

  1. Я є фізичною особою – підприємцем. Чи маю я право на податкову знижку за витратами, понесеними за навчання доньки?

 

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п. 166.3 ст.166 ПКУ.

Підпункт 166.4.2 п.166.4 ст.166 ПКУ встановлює, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ.

За визначенням, наведеним у п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ, заробітна плата для цілей розділу ІV ПКУ – основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Таким чином, фізична особа – підприємець не має право на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.  Право на податкову знижку матиме фізична особа-підприємець, яка одночасно є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.