Працівникам освіти

Наближається 1 вересня – День знань, який є урочистим не лише для учнів та їх батьків, а і для викладачів.

Робота педагогічних працівників не залишається без уваги Уряду, державою надаються відповідні пільги, зокрема, право на пенсію за вислугу років.

Право, умови та порядок призначення пенсій педагогічним працівникам визначаються законами України «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».

Згідно зі статтею 55 (пункт «е») Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники освіти мають право на пенсію за вислугу років за наявності в них спеціального стажу роботи не менше 25-ти років (чоловікам і жінкам) за Переліком, що затверджується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Перелік закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року № 1436).

Педагогічна пенсія за вислугу років призначається незалежно від віку педагога, але обов’язковою умовою призначення такого виду пенсії є звільнення з роботи (стаття 7 цього Закону), що дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Розмір пенсії за вислугу років визначається за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і залежить від тривалості страхового стажу та, в значній мірі, від величини одержуваного в період роботи заробітку.

Слушно зауважити, що відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», особам, які на день досягнення пенсійного віку працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е» – «ж» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», і мають страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, в разі призначення пенсії за віком виплачують грошову допомогу у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Начальник відділу з призначення пенсії управління
ПФУ у Миронівському районі                                                                        А.Г.Самойлик

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.