Пам’ятки архітектури

Церква Різдва Пресвятої Богородиці 1779р., дерев’яна, вул..Садова, 3а
Храм знаходиться серед села, на високому залісненому пагорбі. Спочатку новозбудована дерев’яна на кам’яному фундаменті споруда ніби складалася з трьох частин: великого, середнього, восьмигранного зрубу і таких само, але менших розміром, зі східної і західної сторін вівтаря і бабинця. Увінчували споруду три верхи з одним залогом, завершували декоративні ліхтарі з главками і хрестами. Уже в XIX столітті із західної сторони до бабинця було прибудовано дзвіницю із шатровим восьмигранним завершенням. Знадвору церква вертикально обшальована. Зсередини залишено чистий зруб, гарно складений із дубових пластин висотою до півметра при товщині стін близько 15 сантиметрів. Храм зсередини пофарбований, з багатьма іконами, писаними на стінах. Настінні розписи й досі збереглися на стінах верхнього восьмерика та на стелі в нефі.

З м. Миронівки доїхати до церкви Різдва Богородиці в Тулинцях можна автотрасою Н01 30 км., Р09 25.4 км.
Тулинці крта

P1050054 P1050059 tulynci_cerkva_1-minСвято-Михайлівська церква 1821 року.

Дерев’яна церква Архангела Михаїла постала 1755 року. Священиком греко-католицького храму тодішні власники села Шандра поставили уніата Андрія Кущевича. Трохи більше ніж за десятиліття піднялася кривава Коліївщина – козацько-селянське повстання на Правобережжі України. Священик підтримав гайдамаків і прийняв православ’я. Коли почалася реакція і повстання було придушене, Кущевича, за наказом місцевого пана, втопили у ставку. 1811 року Михайлівська церква згоріла, а будувати на її місці нову почали аж через двадцять років. Вона вже була мурована і вогню не боялася. Споруджували храм 32 роки, відкрили у 1863. Саме він і дожив до наших днів.
З м.Миронівки доїхати до церкви Архангела Михаїла у селі Шандрі можна автотрасою Н01 26км., Р09 21 км.2019-09-19_132702IMG_3410OLYMPUS DIGITAL CAMERA