Видатні люди

РемеслоВасиль Миколайович РЕМЕСЛО на­родився 1907 року в с. Тепліївка Пирятинського району Полтавської області. В 1928-му закінчив Маслівський інститут се­лекції і насінництва ім. Тімірязєва (нині Маслівський аграрний технікум). Учасник Великої Вітчизняної. Нагороджений орде­ном Вітчизняної війни другого ступеня, медалями. Після демобілізації – заступ­ник директора, а з 1968-го – директор Миронівського НДІ селекції і насінництва пшениці.       Автор  багатьох високоврожайних сортів озимої пшениці. Під його керівництвом виконано фундаментальні дослідження з генетики і селекції зер­нових культур. Двічі Герой Соціалістичної Праці (1966,   1977). Заслужений діяч науки України, академік АН СРСР і ВАСГН. Лауреат Ленінської і Державних премій СРСР і УРСР.
BuznytskyjОлександр Григорович БУЗНИЦЬКИЙ народився 1911 року в м. Канів Черкаської області. Учасник Великої Вітчизняної. Нагороджений двома орде­нами Вітчизняної війни, орденом Червоної Зірки, медалями. Після демобілізації – керуючий Миронівською конторою “За готскот”. З 1952-го року – голова колгос­пу ім. Жданова (нині ЗАТ АПО “Бузницького”). Очолюване ним господарство по­стійно було серед кращих господарств України. Звання Героя Соціалістичної Праці О.Г. Бузницькому присвоєно в 1958 році. Нагороджений п’ятьма орденами Ле­ніна, орденом Трудового Червоного Пра­пора.
БатураВасиль Іванович БАТУРА народився 1912 року в с. Стайки Кагарлицького райо­ну. Працювати почав різноробочим в міс­цевому колгоспі. Після навчання – голова колгоспу, а в 1943-1947 роках – прокурор на Київщині. З 1947 року – працює прокурором в Миронівському районі. 1955-1970 p.p. – голова Маслівського колгоспу ім. XXII з’їзду КПРС, а в 1971- 1974-у – голова Козинського колгоспу імені Мічуріна (ни­ні СТОВ “Україна”). З 1974-го і до виходу на пенсію в 1986-у – голова колгоспу ім. Бузницького (нині ЗАТ АПО “Бузницького”) м. Миронівка. Звання Героя Соціалістичної Праці присвоєно в 1966 році. Звання Заслуже­ного працівника сільського господарства України – в 1982 році. Нагороджений також трьома ордена­ми Леніна, орденами Жовтневої Революції і Трудового Червоного Прапора.
Denysenko1Григорій Іванович ДЕНИСЕНКО на­родився 1919 року в селі Ходорів Миронівського району. Учасник Великої Віт­чизняної війни. Після закінчення Львів­ського політехнічного інституту зали­шився в ньому на науковій роботі. З 1963-го – ректор інституту. З 1971 року до виходу на пенсію в 1987-у ректор Ки­ївського політехнічного інституту. Автор понад 250 наукових праць по виробницт­ву та розподілу електроенергії. Доктор наук, професор, член-корес – пондент АН УРСР. Заслужений діяч науки і техніки України (1969 р). Звання Героя Соціалістичної Праці Г.І. Денисенку присвоєно в 1970 році. Нагороджений також орденами Леніна, Жовтневої Революції, Трудового Черво­ного Прапора.

 

КондратовичМикита Улянович КОНДРАТОВИЧ уродженець села Росава льотчик бомбардувальної авіації капітан  (1917-1986 рр.) удостоєний звання Героя Радянського Со­юзу (15.05.1946 р.). Закінчивши Росавську семирічну школу і фабрично-заводське училище у Києві, працював слюсарем-складальником на заводі “Арсенал”, навча­ючись без відриву від виробництва у Київському аероклубі. Призваний у армію, Кондратович вступає до Одеської льотної школи. Війна застала молодого льотчика у льотній частині під Ленінградом. Вже 24 червня 1941 р. його ланка бомбардує ні­мецькі військові об’єкти і скупчення ворожих військ. За війну М. У. Кондратович здійснив 313 бойових вильотів, з них 282 – вночі. За бойові дії він нагороджений двома орденами Червоного Прапора, двома орденами Червоної Зірки, орденом Ві­тчизняної війни, орденом Олександра Невського, а також орденом Леніна. У селі на будинку, де він виріс, встановлено меморіальну дошку, його ім’ям названо вулиці у Росаві і Миронівці. У Києві на заводі “Арсенал”, де він працював з 17 років, та­кож встановлено меморіальну дошку. У Росаві встановлений пам’ятник загиблим воїнам, поруч – меморіальну дошку на честь героя-земляка М. У. Кондратовича. Багато експонатів присвячено героєві і в сільському музеї, який розташувався у міс­цевій школі. У Миронівці на Алеї пам’яті Героїв Радянського Союзу Миронівщини встановлено бюст М. У. Кондратовичу.